KONKURS BIBLIJNY

Święty Hieronim napominał, iż nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

Aby stworzyć przestrzeń do uważnego wczytywania się w Słowo Boże, realizujemy w parafii i szkole różne projekty. Jednym z nich jest Gminny Konkurs Biblijny. Tegoroczna edycja poświęcona była przypowieściom zapisanym przez świętego Łukasza.

31 maja w naszej szkole odbył się finał konkursu. Najlepsi badacze Biblii, wyłonieni w I etapie, zmierzyli się z trudnymi pytaniami konkursowymi i wykazali bardzo dobrą znajomość biblijnych szczegółów.

Zwyciężczynią XIV Konkursu Biblijnego została, ku naszej ogromnej radości i dumie, uczennica klasy 5a – Nina Kokosza.

Miejsce II zajęła Oliwia Kożuchowicz.

Miejsce III przypadło Natalii Wilk.

Obie dziewczynki są uczennicami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kolarz (Kobyle), Magdalena Kuc (Chronów), Piotr łacny (Chronów).

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Składamy wyrazy podziękowania ks. proboszczowi Stanisławowi Kuczajowi za ufundowanie nagród.