PEDAGOG

Drogi Rodzicu, zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

niepokoi Cię zachowanie dziecka; chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich relacjach z nim; masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole; potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania; masz pytania i nie wiesz, do kogo się z nimi zwrócić.

Drogi Uczniu, zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

czujesz, że nikt Cię nie rozumie; jesteś samotny; masz problemy rodzinne; znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej; masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać; chcesz się podzielić swoją radością, sukcesem; chciałbyś z kimś porozmawiać; chciałbyś pomóc innym, lecz nie wiesz, w jaki sposób; masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim, jakim ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.