Z ekologicznym przesłaniem!

W dniu 3 listopada uczniowie klas 5a i 6a uczestniczyli w wycieczce do Jamnej.

Celem wycieczki było odwiedzenie “Schroniska Dobrych Myśli” oraz udział w EKO-warsztatach.

Zajęcia poprowadził Pan Łukasz, który jest pasjonatem przyrody, a do tego znakomitym fotografem. Przedstawił nam ciekawą prezentację, w której poruszane były zagadnienia dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska. Cieszy fakt, że uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą na temat omawianych zagadnień i nieobce im były zagadnienia z zakresu sozologii i innych dziedzin biologii.

Po części teoretycznej, wzięliśmy udział  w warsztatach  konstrukcyjnych – budowanie budki lęgowej dla ptaków. Uczniowie ochoczo pomagali z budowaniu budki, tym bardziej, że używali do tego profesjonalnego sprzętu, słuchając przy tym cennych wskazówek pana Łukasza.

Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na wzmocnienie sprawności fizycznej.  Wyposażeni w odpowiedni ekwipunek, wyruszyliśmy w kierunku lasu. Dzięki naszemu przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, zarówno o roślinach jak i zwierzętach, a niektórym szczęśliwcom udało się nawet zebrać po drodze borowiki szlachetne!

Utrudzeni zajęciami terenowymi, chętnie skorzystaliśmy z oferty gastronomicznej schroniska, by na koniec pełni sił móc jeszcze skorzystać z atrakcji znajdujących się w najbliższej okolicy. Mimo wietrznej pogody, mogliśmy dostrzec piękno otaczającej nas przyrody Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego.
 Poruszane tematy (z pewnością😉), zostaną w naszej pamięci na dłużej i przyczynią się do promowania ekologicznych zachowań na co dzień, a nie tylko przy okazji wycieczek klasowych.