Z wizytą na Jędrzejkówce

Skansen Na Jędrzejkówce to prywatna kolekcja etnograficzna tworzona przez Barbarę i Krzysztofa Jędrzejek w Laskowej. Właściciele powiększają swoją kolekcję przenosząc kolejne, charakterystyczne dla okolic Laskowej obiekty dziwiętnastowiecznego, wiejskiego budownictwa drewnianego oraz wzbogacając już posiadane zbiory o kolejne eksponaty prezentujące lachowską kulturę materialną.

10 października dzieci z klasy 1a, 1b oraz O, w towarzystwie swoich pań i pani dyrektor, miały możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych “Jak babcia chleb piekła, a dzieci z masłem zajadały” połączonych z zwiedzaniem skansenu na Jędrzejkówce.

W programie znalazł się m.in: słodki poczęstunek dla dzieci, część dydaktyczna dotycząca zboża i jego obróbki, wspólne robienie podpłomyków, ubijanie masła, zwiedzanie Skansenu na Jędrzejkówce, dojenie sztucznej krowy, odwiedziny w zagrodzie kózek-miniaturek, wizyta na placu zabaw, dawne zabawy ludowe, wizyta w zagrodzie leśnej – karmienie danieli, owiec kameruńskich, muflonów, obiad oraz wizyta w sklepiku z pamiątkami.