Wyspa Talentów

Czy można przenieść się w mgnieniu oka do innego świata? Czy jest to możliwe?

Tak… To dzięki niezwykłej mocy słów zawartych w książkach możemy znaleźć się tam, gdzie zaprowadzi nas wyobraźnia. Tak też stało się pewnego, listopadowego dnia…

Oto przedszkolaki z grupy a i z grupy b w ramach programu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, w towarzystwie Małego Misia, znalazły się na egzotycznej wyspie.

Miś – przewodnik po świecie literatury – zachęcał dzieci do poszukiwania skarbów. Razem z panią psycholog Sarą Szewczyk, która snuła opowieść o przygodach Małego Misia, najmłodsi odbyli podróż po sali zamienionej w Wyspę Talentów, by szukać ukrytych skarbów. Tymi skarbami okazały się… talenty dzieci.

Wszyscy mali podróżnicy dowiedzieli się, że każdy ma talent, ale trzeba go w sobie odkryć, a później rozwijać i pielęgnować.

Dzieci wzięły też udział w zabawie z elementami pantomimy, gdzie za pomocą gestów, ruchów i mimiki naśladowały czynność związaną z posiadanym talentem np. umiejętnością rysowania, śpiewania itp.

Na koniec wszyscy razem zaśpiewali wesołą piosenkę:

„Ty masz talent, ty masz talent. Każdy ma, każdy ma.

Wystarczy go odkryć, wystarczy go odkryć. Mam i ja. Mam i ja.”

Każdy, mały i duży, powinien uwierzyć, że ma swój skarb, jakąś mocną stronę, coś, co umie robić najlepiej.