Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!

W czwartek 27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Historia wydarzeń została przedstawiona dzięki wspaniałej grze aktorskiej uczniów z klasy 4a i 5a, pod czujnym okiem wychowawców. Przenieśliśmy się dwór królewski, aby tam, w towarzystwie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz jego świty przeżyć na nowo dni, związane z majem 1791 roku.

Taniec, muzyka i śpiew (oczywiście za sprawą niezastąpionej pani Edyty😊) rozbrzmiewały raz po raz, przeplatane dialogiem uczniów, wcielających się w role:

Ignacego Krasickiego, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja i innych.

Witaj dniu trzeciego maja,
Który wolność nam zwiastujesz,
Pierzchła już ciemiężców zgraja,
Polsko dzisiaj tryumfujesz

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniałą postawę patriotyczną, jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy również chłopcom z sekcji technicznej (Dominik i Wiktor😊 ), mimo licznych przeciwności losu – daliście radę! Brawo!

Justyna Wijas, Agnieszka Nowak