Szkolny Dzień Języków Obcych

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w Dniu Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowane zostały dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny English Calligram, w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością. Wszystkie prace zachwyciły dbałością o szczegóły oraz starannością wykonania. Wyniki przedstawiły się następująco:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Gabriel Bijota, kl. 1b

II miejsce – Maja Król, kl. 2

III miejsce – Lena Mucha, kl. 2

Wyróżnienie – Weronika Faron, kl. 1b

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce – Weronika Bijota, kl. IV

II miejsce – Alicja Mróz, kl. VI

III miejsce – Jan Kargul, kl. IV

Wyróżnienie – Amelia Gut, kl. V

Drugi konkurs, skierowany do uczniów klas IV-VIII, wymagał od nich wiedzy o krajach i językach świata. Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się pracowitością, a miejsce na podium zajęli:

I miejsce – Jakub Klejdys, kl. VII

II miejsce – Amelia Gut, kl. V

III miejsce – Alicja Mróz, kl. VI

Ponadto uczniowie klas 1a, 1b oraz klasy 2 przygotowali tematyczne plakaty, przybliżające m. in. kulturę krajów takich jak Francja, Austria, Chiny czy Argentyna.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie dziękujemy oraz zachęcamy do rozwijania swoich talentów! 🙂

Sylwia Janisz

Wyróżnione prace klas IV- VIII