Już działamy!

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali wielką akcję dla małego człowieczka – Leyli Robak. W środę spotkaliśmy się, aby przyszykować pyszności z jesiennych darów natury. Z produktów, przy obieraniu których lały się łzy, w pocie czoła przygotowaliśmy przepyszne chrupiące zapiekanki z keczupem. W czwartek zastawiliśmy wielki stół pysznościami. Było ciasto z karmelem i orzechami, oponki pod  lukrową lub pudrowa pierzynką, wafelki z karmelem, który gotował się całą środę i smakował wybornie, były też babeczki otulone harmonijkowym papierkiem, czekoladki, no i oczywiście zapiekanki przygotowane z miłością.

Kochani uczniowie, od tych najmłodszych, przynosili zawartości swoich skarbonek i dzielili się, ile mogli. Wybierając pyszności, mówili: „to dla dziewczynki”, „ reszty nie trzeba” „dla Leyli”, „proszę nie wydawać”… Kolejka na każdej przerwie ustawiała się bardzo dłuuuuuga, że też jeden piecyk w kuchni wytrzymał taką pracę!

Do końca roku będzie trwała akcja zbierania nakrętek, a przy „słodkim stole” spotkamy się już za miesiąc. Zapraszamy!