I miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”!

W dniu 17 lutego odbył się gminny etap  XXII Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu są ,,Ptaki Parków Krajobrazowych”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych, które leżą w gminach mających w swym obrębie Park Krajobrazowy lub jego otulinę.

Celem tego konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.

W etapie gminnym oprócz reprezentacji naszej szkoły rywalizację podjęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu oraz Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu.

Z radością informujemy, że  etap gminny wygrała drużyna naszych dziewcząt z klasy 8b w składzie:

Karolina Czapla, Katarzyna Pulchny i Angelika Sikora.

Przed dziewczętami kolejne zmagania konkursowe, tym razem na  3 etapie konkursu  (parkowym).

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!