Etap gminny konkursu o parkach krajobrazowych

29 lutego b.r. odbył się etap gminny  XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były ,,Ssaki Polski”.

Celem tego konkursu jest zdobycie i pogłębianie wiedzy na temat polskich parków krajobrazowych i innych zagadnień z dziedziny ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, jak również kształtowanie świadomości oraz rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody.

Po zeszłorocznym sukcesie naszej szkoły i zwycięstwie indywidualnym Angeliki Sikory w etapie parkowym (obecnie naszej absolwentki), tegoroczni reprezentanci szkoły byli wyjątkowo zmotywowani do walki o zwycięstwo.

Kolejny raz nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem do konkursu, a ich wynik drużynowy pozwolił uplasować się na 2 miejscu!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz niegasnącej radości ze zdobywania wiedzy!

P.S. Julitka obiecała, że w przyszłym roku kolejny raz spróbuje swoich sił, trzymamy za słowo. 😊