SOS dla Ziemi!

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Na świecie obchodzi się go nieprzerwanie od 1970 roku.

W Polsce obchody Dnia Ziemi zapoczątkowane zostały w latach 90. XX wieku.

W tym dniu zwraca się szczególną uwagę na promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie świadomości dotyczącej wspólnego kształtowania przyszłości planety.

Przypomina się wtedy o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu roślin, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na kondycję Ziemi.

Społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w akcjach ekologicznych:

lokalnej – “Tydzień świadomości ekologicznej mieszkańców Kobyla”;

wojewódzkiej – “Posprzątaj z nami Małopolskę” oraz ogólnopolskiej – “Sprzątamy dla Polski”.

Ponadto uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie ekologicznym:

„ Zmiana nawyków w życiu codziennym dla dobra przyrody”, promując przy tym zagadnienia związane z :

• Gospodarką odpadami
  • Segregacją śmieci
  • Oszczędzaniem wody
  • Recyklingiem.

Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie tak licznie angażują się w różnorodne akcje promujące postawy proekologiczne.

Kochane dzieci – tak trzymać!