Dzień przekąsek

Samorząd Uczniowski z okazji Andrzejek przygotował poczęstunek. Tego dnia uczniowie mogli posmakować przygotowane przez Panią Beatę Kokoszkę i Justynę Wijas, zakręcone ślimaczki pachnące cynamonem, oraz gofry z bitą śmietaną i starannie ułożonymi owocami. Pani Zofia Nowak wykonała ręcznie z dziewczynkami piękne opakowania w których kryła się czekolada z wysoką zawartością kakaa. Jedna z wolontariuszek przygotowała pysznego orzechowego torcika. Były również oponki posypane cukrem pudrem, lub polane lukrem cytrynowym. Ze łzami w oczach Pani Agnieszka Nowak, oraz Pani Danuta Durak obierały mnóstwo cebuli i tarły pieczarki do zapiekanek. Zapiekanki były przepyszne bo ser tarła Angelika uczennica z kl. 8b i każdą z zaangażowaniem posypywała. Cudowne Panie Małgorzata Możdżeń, Renata Kokoszka Henryka Tobiasz sprzedawały smakowitości. Nie mogło zabraknąć pomocy Pani dyrektor, Pani sekretarki i księdza proboszcza.

Niestety w trakcie zapiekania brakło prądu i zepsuła się kuchenka. Cudowna Pani Gosia Możdżeń pomogła nam i przywiozła elektryczne piecyk. Razem z piecykiem od Marii Włosińskiej kryzys został opanowany. Wynikiem naszej pracy jest 1000 zł, pomoże szkolnemu Kole Caritas i Samorządowi Uczniowskiemu.