Zmarła ś. p. Violetta Kiepura

Nadzieja jest zawsze większa od nas, zawsze nas przerasta. Wtedy, kiedy załamują się nasze ludzkie plany, kiedy czujemy się przegrani, wtedy ma dojrzewać w nas nadprzyrodzona cnota nadziei – mamy zacząć pokładać nadzieję w samym Bogu, w Nim szukać sensu naszego cierpienia, niepowodzenia, rozstania.
Wiara i nadzieja są cnotami bliźniaczymi. Nadzieja nie jest «matką głupich», ale wtajemniczeniem mądrych.
Wiara podaje ręce nadziei, nadzieja podaje ręce wierze. Kiedy łamią się ludzkie plany, pamiętajmy, że właśnie wtedy ma w nas dojrzewać wiara, nadprzyrodzona siostra nadziei.”

ks. Jan Twardowski

Poruszyła nas, napełniła smutkiem i żalem wiadomość o nagłej śmierci pani Violetty Kiepury.

Pani Violetta całe swoje życie zawodowe poświęciła edukowaniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży.

W Kobylu pracowała 36 lat, troszcząc się o dobro uczniów i rodziców jako nauczycielka, a w latach od 1993 do 2001 jako dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kobylu. Przekazywała wiedzę młodemu pokoleniu, ucząc rzetelności i systematyczności. Kształtowała charaktery młodych ludzi wpajając prawdomówność, postawę koleżeństwa i empatii. Ukazywała swoim podopiecznym piękno otaczającego nas świata.

W pamięci nauczycieli i pracowników szkoły pozostanie jako uczynna koleżanka, nigdy nie odmawiająca pomocy.

Pogrzeb ś. p. Violetty Kiepury odbędzie się 14 listopada 2022 roku w kaplicy cmentarnej Cmentarza Komunalnego w Bochni przy ul. Orackiej. O godzinie 1300 Różaniec. O 1330 Msza święta pogrzebowa.