„Ziarnko do ziarnka, a kamyczek do kamyczka”

Udało się! Kontener z darami dla dzieci z Wysp Zielonego Przylądka, po przebyciu długiej drogi, dotarł do adresatów! A wszystko zaczęło się w maju….

Farby, pędzle, pisaki, kubki, szczotki, plasteliny, długopisy, bloki, ubrania, zabawki zasypywały nas z każdej strony. Przynosiły dzieci, przynosili uczniowie, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Kobyla. Młodzież, która akurat szykowała się do założenia Szkolnego Koła Caritas chętnie rzuciła się do pomocy przy segregowaniu, układaniu i pakowaniu. Kto by pomyślał, że tyle radości może przynieść bezinteresowne pomaganie drugiemu. Darów wystarczyło na paczki dla naszych dziewczynek Iarine i Margaridy i wielu innych dzieci. Akcją na naszym terenie dowodziła Pani Grażyna Tota, do której paczki przychodziły kurierem z całej Polski, aż cały garaż pękał w szwach. Bus zapakowany po dach pojechał do parafii w Lubartowie, stamtąd do Gdańska, a z Gdańska 3 sierpnia zapakowany kontener wypłynął w daleką podróż. 8 października dotarł do Wysp Zielonego Przylądka – Cabo Verde. Na miejscu rozdysponowaniem darów zajęła się siostra Jolanta Burdak ze zgromadzenia św. Piotra Klawera, którego założycielką jest Matka Teresa Ledóchowska z Lipnicy.

Siostry misjonarki i wszyscy obdarowani są zachwyceni i wdzięczni za otrzymaną pomoc. A my cieszymy się, że mogliśmy się podzielić z potrzebującymi.

Siostra Jolanta planuje przyjazd do Kobyla w 2022 roku i zapewne opowie nam o misji, jaką prowadzi i radości, jaką przeżyła, gdy otrzymali kontener z darami.

Siostro! Przesyłamy pozdrowienia, zapewniamy o modlitwie i życzymy dużo zdrowia w tak ciężkiej pracy.