ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU – Nasza Droga Do Betlejem


Zajęcia z fotografii i obróbki zdjęć 
Miałem okazję uczestniczyć w zajęciach fotograficznych organizowanych w ramach projektu Nasza droga do Betlejem, które prowadzone były przez fotografa z wiśnickiego liceum plastycznego pana Michała Niecia. Uczyliśmy się na nich budowy aparatu fotograficznego, podstawowych technik fotograficznych i obróbki zdjęć. Omawialiśmy też zdjęcia zrobione przez nas w wolnym czasie. Pan Michał uczył nas również, jak wykonywać poprawnie zdjęcia. Niestety, zajęć było tylko kilka godzin. Utrwaliłem sobie na nich wiadomości zdobyte na lekcjach techniki, a młodsi koledzy na pewno nauczyli się pożytecznych rzeczy.  
Łukasz Jarosz IIIa 
 
Zajęcia z dykcji, ekspresji i ruchu scenicznego 
Dzięki pani Anecie Florek zajęcia z dykcji, ekspresji i ruchu scenicznego prowadzone są z poczuciem humoru, co zachęca do cotygodniowego w nich udziału. Podczas spotkań kilkakrotnie ćwiczyliśmy swoją dykcję, starając się wymawiać trudne słowa i zdania. Innym razem próbowaliśmy tańczyć w rytm muzyki, zapisując później swoje emocje na kartce. To zadanie było bardzo ważne, ponieważ dowiedzieliśmy się, jak dużo muzyka zmienia w naszym samopoczuciu i uczuciach. Jednym z najciekawszych zadań było rysowanie przez dwie osoby na jednej kartce wspólnego rysunku. Uczniowie musieli domyślić się, co dana osoba chciała przekazać poprzez rysunek. Mnie najbardziej podobało się ćwiczenie z oddawaniem uczuć za pomocą mimiki twarzy, chociaż przyznam było, to bardzo trudne. Uważam, że nasza grupa jest zgrana, a zajęcia są bardzo ciekawe.  
Angelika Wojkowska IIa 
 
Zajęcia muzyczne – wokalno – instrumentalne 
Projekt trwają od września 2012 do stycznia 2013. Zajęcia odbywają  się w każdą środę w godzinach 14:50-16:20. Spotkania prowadzi pan Piotr Mroczek. Każde zajęcia rozpoczynają się od ćwiczeń rozgrzewających. Następnie  wszyscy siadają na swoich miejscach i zaczynamy śpiewanie piosenek i kolęd. Uczestnicy dzielą się na trzy grupy głosowe: soprany, alty i tenory. Kilkoro uczniów gra na instrumentach muzycznych. Podczas przerwy w zajęciach zawsze możemy liczyć na słodki poczęstunek. Lubimy zajęcia muzyczne, jest tu bardzo miło i wszyscy czują się tutaj bardzo dobrze.  
Krzysztof Kokoszka VI 
 
Od września w każdą środę odbywają się zajęcia muzyczne – wokalno-instrumentalne prowadzone przez z pana Piotra Mroczka. Uczestniczą w nich uczniowie klas IV-VI i I-III gim. W grupie instrumentalnej uczniowie grają na keyboardach, bębenkach, tamburynie, boom boom  rurkach. Pan Piotr podzielił nas na trzy rodzaje głosów: alty, soprany i tenory. Na początku każdych zajęć musimy się rozgrzać przed śpiewaniem, żeby później nie fałszować. Zdaniem pana Mroczka śpiewamy bardzo profesjonalnie. 🙂 
Podczas zajęć uczymy się śpiewać również kolędy i pastorałki, które zaprezentujemy  na jasełkach.  
Sylwia Janas IIa  
 
Zajęcia projektowania i wykonywania scenografii 
Na tych zajęciach uczymy się wykonywania rekwizytów, ozdób i scenografii, które zostaną użyte w szkolnych jasełkach w 2013r. – o ile się odbędą (koniec świata i te sprawy :)). Zajęcia odbywają się w bardzo miłej atmosferze żartów, śmiechów i wygłupów. Wszyscy się lubią i wspierają. Na pierwszych zajęciach, kiedy robiliśmy skrzydła dla aniołów, główną atrakcją było klejenie ciastek za pomocą kleju na gorąco. Niestety, nie udało nam się nikogo nabrać żeby je zjadł… Klejem oberwało się nawet gąbce do ścierania tablicy. Paru chłopaków zostawiło po sobie „ślad” pod biurkiem nauczyciela w sali nr 11.  
Główną dowodzącą na zajęciach jest pani Zofia Nowak – spoko babka ;). Można z nią pożartować i się pośmiać. Ale oczywiście odnosimy się do niej z szacunkiem i przez „per pani”. Trzyma dyscyplinę, co powie – ma być zrobione. 
Zajęcia są bardzo ciekawym urozmaiceniem w monotonnym życiu gimnazjalisty :D. 
Michał Kargul IIIa 
 
Zajęcia taneczne 
Na tych zajęciach jest ciągła „tyracka” i nie ma w ogóle odpoczynku…Ha! Wielki żart!!! Jest dużo fajnych osób, świetny klimat, a zarazem można pogadać i się pośmiać. Pani Rudek czasami nas upomina, ale nigdy nie jest zła. Na każdych zajęciach ćwiczymy kilka układów tanecznych. Do jasełek zdążymy !!! 
Tomasz Tomaśko IIIa 
 
 
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z opisywanych zajęć: