Z wizytą w remizie OSP

17 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych “a”, “b” i “0” udały się z wizytą do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylu.

W trakcie spotkania przedszkolaki miały możliwość bliższego poznania niezwykle ważnej, potrzebnej, ale także niebezpiecznej pracy strażaka.

Pan Tomasz w profesjonalny sposób opowiadał, na czym polega działalność OSP oraz przedstawił wyposażenie wozu strażackiego i pokazał sprzęt, jakiego używają strażacy podczas akcji ratunkowych.

Strażacy zaprezentowali również kompletny ubiór zakładany do akcji gaśniczych.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat akcji ratunkowych, do których wzywana jest straż pożarna.

Pan Mateusz (ratownik medyczny) zaprezentował z kolei wyposażenie torby ratowniczej, której również używają strażacy. Dzieci z wielkim skupieniem słuchali nowych informacji.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom wejście do nowego wozu strażackiego, który od 17 czerwca oficjalnie może uczestniczyć w akcjach ratunkowych.

Wizyta najmłodszych gości została uwieczniona na pamiątkowym wspólnym zdjęciu.

Dziękujemy druhom OSP za miłe przyjęcie i umożliwienie poznania niezwykle ciekawej i istotnej pracy STRAŻAKA.