XV Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Zabawie

W ramach realizacji działań promujących pomoc i dobroczynność, w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbył się XV zjazd Szkolnych Kół Caritas. Wydarzenie miało na celu integrację uczniów zaangażowanych w działalność charytatywną oraz podsumowanie ich osiągnięć i wkładu w pomoc potrzebującym.

Podczas zjazdu, mieliśmy okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i sukcesami związanymi z działalnością w Szkolnego Koła Caritas. Przedstawiliśmy inicjatywy, które przeprowadziliśmy na rzecz osób potrzebujących, takie jak zbiórki żywności, artykułów higienicznych, czy organizowanie akcji w myśl życia błogosławionej Karoliny Kózki.

Ponadto, XV zjazd Szkolnych Kół Caritas był okazją do podziękowania i uhonorowania zaangażowanych uczniów, i my zostaliśmy zauważeni. Wyróżniono osoby, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem w działaniach na rzecz innych.

Poruszającym przeżyciem dla wszystkich uczestników była Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie, w lesie gdzie mogliśmy zaobserwować czerwoną wstęgę młodych ludzi skupionych w ciszy na modlitwie. W Zabawie Mszy św. przewodniczył bp. Andrzej Jeż, z ciekawością słuchaliśmy słów które na koniec motywowały nas do dalszego działania na rzecz potrzebujących. Szkolne Koło Caritas w Kobylu potwierdziło że warto pomagać: https://youtu.be/iFI9WsDZoGs