Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi”

,,Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności, świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości”. Te słowa Jana Pawła II są od wielu lat mottem Konkursu Ekologicznego ,,Na ratunek Ziemi”.

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi” jest wydarzeniem cyklicznym, skierowanym do uczniów szkół podstawowych, dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz do osób niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw  prozdrowotnych  uczestników. Tematem tegorocznej edycji był klimat.

W/w konkurs odbył się w dniu 6 marca b.r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Trąbkach, gdzie naszą szkołę godnie reprezentowali:

Judyta Chrząstek z klasy 5a oraz Kacper Tokarz z klasy 8b .

W konkursie plastycznym o tej samej tematyce, swój kunszt artystyczny zaprezentował Mikołaj Tokarz z klasy 7a.

Cieczymy się, że uczniowie chętnie realizują działania ekologiczne i gratulujemy ich postawy!

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!