UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Za nami kolejny rok nauki szkolnej. Tym razem szczęśliwie bez perturbacji z nauczaniem zdalnym. Jeśliby opisać  ten czas, który już za nami, językiem księdza Jana Twardowskiego, to „rok szkolny przeleciał jak zając na jednej nodze”.

Dlatego odświętnie ubrani, w podniosłych nastrojach, z radością na twarzy i wdzięcznością w sercu zgromadziliśmy się najpierw na dziękczynnej Eucharystii, a potem uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2022/2023.

Uroczysta Eucharystia - z udziałem sztandaru szkoły
Uroczysta Eucharystia – z udziałem sztandaru szkoły.

Zakończenie roku to świetny czas na podsumowania. Najpierw uczyniła to Pani Dyrektor Agnieszka Wasik wręczając uczniom nagrody zdobyte w konkursach krajowych, wojewódzkich i gminnych oraz świadectwa z wyróżnieniem a następnie uczniowie klas ósmych. Nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie oraz stypendia za szczególne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich i olimpiadach wojewódzkich ufundowała Rada Rodziców.

Poczet sztandarowy
Poczet sztandarowy

Dla uczniów klas 8a i 8b był to ostatni dzwonek w szkole podstawowej. Wspominając kolejne etapy nauki, podczas lekcji matematyki obliczyli ile razy otworzyli drzwi szkoły, ile schodów pokonali, ile spędzili tu dni.

Był to, jak sami stwierdzili, dobry czas. Czas dorastania i zdobywania wiedzy. Niektórzy uczniowie szczególnie wyróżnili się w tym drugim aspekcie, toteż Pani Dyrektor miała przyjemność wręczyć kilkorgu rodzicom listy gratulacyjne.

Chociaż od dziś są już absolwentami Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu zawsze będą mile witani w progach naszej szkoły. Życzymy im, aby kierunki kształcenia, które wybrali, okazały się zgodne z ich zainteresowaniami a dalsza nauka była przede wszystkim drogą realizacji życiowych planów i pasji.

W ciągu roku w szkole realizowanych jest wiele przedsięwzięć, nie zabrakło więc podziękowań dla osób i stowarzyszeń, które nas w tej działalności wspierają.

Podziękowań za szczególne zaangażowanie.

Nagrody za współpracę,

Oraz podziękowań “od serca” za serce wypełnione wrażliwością na potrzeby innych ludzi dla uczniów klas 8 działających w SZKOLNYM KOLE CARITAS.

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych, pogodnych, radosnych wakacji a tatusiom, którzy dziś obchodzą swoje święto, serdecznie dziękujemy za ojcowską miłość i składamy w darze wszystkie dobre oceny.