Tydzień świadomości ekologicznej mieszkańców Kobyla „Każdy z nas zyska na ochronie środowiska!”

Tydzień świadomości ekologicznej mieszkańców Kobyla 
„Każdy z nas zyska na ochronie środowiska!” 
 
Mając na uwadze obecny stan środowiska przyrodniczego, chcielibyśmy wystąpić z apelem do mieszkańców naszej wsi o aktywny udział w realizacji akcji o charakterze  edukacyjno-społecznym „Każdy z nas zyska na ochronie środowiska!” 
Tydzień naszej wspólnej aktywności obejmuje dni od 20 do 24 kwietnia, w tym święto naszej planety – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tym bardziej postarajmy się w tym czasie zrealizować działania mające na celu posprzątanie naszych domostw, przydrożnych rowów i innych zaniedbanych w naszej miejscowości miejsc.  
Wiedza o środowisku jest niezwykle istotna. Ważny jest podstawowy zasób wiadomości i umiejętności, a także nawyków i postaw, które pozwolą na właściwe funkcjonowanie  uczniów i ich rodzin w szeroko pojętym środowisku. Jednym z priorytetów współczesnej edukacji jest odpowiednie przygotowanie uczniów do podejmowania racjonalnych działań, służących ochronie przyrody oraz dostrzegania i zapobiegania zagrożeniom cywilizacyjnym. 
Aktywne uczestnictwo w „Tygodniu świadomości ekologicznej…” będzie wyrazem naszego lokalnego patriotyzmu. Przygotujmy fotorelację z naszych działań, podzielmy się swoimi pomysłami na ten aktywny tydzień.  
Efekty działań można przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej: nowak.aga.13@interia.pl  
 
Zapraszam do obejrzenia poniższej prezentacji, której treści nawiązują do zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.   
Światowy Dzień Ziemi 
 
 
                                                                                                  Agnieszka Nowak