Świętujemy Dzień Ziemi

Tradycją piątkowych zajęć świetlicowych stało się celebrowanie urodzin.  Piątek jest świętem osób obchodzących rocznicę swoich urodzin w bieżącym tygodniu.

Na zakończenie tego tygodnia, z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, postanowiliśmy poświętować z okazji wyjątkowego dnia naszej planety.

Ale ile ona ma lat? Co jej życzyć?

Na te i inne pytania próbowaliśmy sobie wspólnie odpowiedzieć. Przeanalizowaliśmy nasze zachowania wobec Ziemi, segregując je na te, które sprawiają że jest ona wesoła lub smutna. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że trzeba robić wszystko, aby „Nasz wspólny Dom” był zawsze posprzątany, stąd przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów. Na koniec postanowiliśmy sprawdzić jak działa zgniatarka do butelek… ileż było radości przy wykonaniu tego zadania! Sami zobaczcie…

Starsi uczniowie również świętowali Dzień Ziemi. Możliwości było wiele… ekologiczna gra w statki, escape room “Na ratunek Ziemi”… oraz labirynty, wykreślanki i inne liczne łamigłówki związane z ochroną środowiska. Pojawiła się również praca twórcza… brudna, jak na twórców przystało😊.

Był piasek, żwir, trawa, a nawet kasza i groch … wszystko po to, aby stworzyć profil gleby. Autorami tych dzieł byli Artyści z klasy czwartej.

Na koniec odbyła się prezentacja prac, nie inaczej, jak oczywiście na tle ściany z wizerunkiem naszej kochanej Planety 😊.