Sukcesy naszych uczniów w Małopolskich Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych z języka polskiego i biologii.

,,Per aspera ad astra” – ,,Przez trudy do gwiazd” – to hasło, które  przyświecało naszym uczniom przygotowującym się do konkursów przedmiotowych, może być także motywacją dla innych i zachętą, aby sięgali po sukces, nawet jeśli trzeba pokonać wiele trudności i przeszkód albo w tym roku się nie udało.

Ci młodzi wytrwali i pracowici ludzie udowodnili, że to,  co zdobyte wysiłkiem i pracą, ma dużą wartość i smakuje najlepiej. Nie mieli pewności, czy w pandemicznej rzeczywistości uda się im zaprezentować efekty pracy, zaryzykowali.

Czworo naszych uczniów z klasy siódmej i ósmej: Julia Frankowicz, Gabriela Gazda, Oliwia Czesak i Jan Tobiasz przez kilka miesięcy przygotowywali się do kolejnych etapów konkursów.  Podczas licznych spotkań, które odbywały się po lekcjach, porankami i wieczorami, podczas ferii i przerw świątecznych, w soboty i w niedziele  (głównie w formie zdalnej),  zgłębiali  swoją wiedzę w oparciu o  liczne lektury,  opracowania i podręczniki, w zakresie znacznie wykraczającym ponad program szkoły podstawowej.  W specyficznym, intelektualno – artystycznym klimacie, który staraliśmy się stworzyć przed monitorami komputerów, (bo fanom literatury i nauki się to należy;), wspólnie dochodziliśmy do wniosków, dzieliliśmy się refleksjami  na temat  toposu drogi w literaturze, a Julia przechodziła od świata literatury do zagadnień życia na różnych poziomach organizacji – od genu do ekosystemu – bo taki był temat tegorocznego konkursu biologicznego.

I efektem tych literacko – naukowych wędrówek są ich wielkie sukcesy – tytuły finalistów Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, a dla Julii Frankowicz także tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Należy podkreślić, że to już drugi sukces Julki w konkursie z biologii. W zeszłym roku szkolnym również otrzymała tytuł finalistki. Uczniowie z małej szkółki w Kobylu znaleźli się wśród najlepszych uczniów z Małopolski i pokazali, że stać ich na wiele.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole i w życiu!!!

Pozostałe zdjęcia wkrótce, sesja trwa;)

Per aspera ad astra....