Sukces uczniów w XXIV Gminnym Konkursie Ortograficznym

Dnia 9 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu odbył się XXIV Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 54 uczniów.
Celem konkursu było doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów, rozwijanie uzdolnień, wyrabianie czujności ortograficznej, pozytywnej motywacji oraz zdrowej rywalizacji. Formą konkursu było dyktando i krzyżówka ortograficzna obrazkowa w klasie 3 i 4, a w kategorii klas 5 – 6 oraz 7 – 8 dyktando, które uczniowie pisali samodzielnie.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom. W kategorii klas 3 – 4 uczennica klasy 4a Alicja Mróz zajęła III miejsce, a w kategorii klas 7 i 8 uczeń klasy 7a Jan Tobiasz wywalczył II miejsce.

Gratulujemy Uczniom i życzymy dalszych sukcesów!