Spotkanie z ratownikami medycznymi

           W środę 2 listopada uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykład teoretyczny wraz z pokazem poprowadzili ratownicy

Pan Mateusz Kargul oraz Pan Paweł pracujący w pogotowiu ratunkowym.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani ze sprzętem ratującym życie, utrwalili znajomość numeru alarmowego 112, poznali również zasady prawidłowego odżywiania. 

Uczniowie dowiedzieli się, jak mogą sobie poradzić w trudnych sytuacjach, jeśli będą musieli pomóc poszkodowanej osobie: sprawdzenia funkcji życiowych, wezwania pomocy, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, jak również wykonać resuscytację krążeniowo – oddechowej.

Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni podczas zajęć, zadawali mnóstwo pytań. Lekcja ta była dla nich bardzo przydatna. Panowie ratownicy uświadomili wszystkim, że obowiązkiem każdego człowieka jest udzielenie pierwszej pomocy potrzebującemu, należy wtedy pamiętać również
o swoim bezpieczeństwie.

Dziękujemy serdecznie naszym Gościom za ciekawe i wartościowe spotkanie.

                                                                                                        Kinga Tworzydło