ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Czy „niebo płakało” z żalu za minionymi wakacjami, czy ze wzruszenia? Na przekór nostalgicznej pogodzie uczniowie i nauczyciele z uśmiechami na twarzach wkroczyli w mury szkoły, aby rozpocząć nowy rok edukacji. Już podczas inaugurującej go Mszy Świętej w wezwaniach modlitwy wiernych prosiliśmy min. o dobry humor i zapał do pracy. W kazaniu ksiądz proboszcz zachęcał do rezygnacji z marazmu, którego symbolem była przytulna, ale rozleniwiająca poduszeczka i ochoczego stawienia czoła szkolnym wyzwaniom. Wszak szkoła to miejsce przyjazne i nie dosięga nas tu nic, co przekraczałoby nasze możliwości, a nawet jeśli napotykamy trudności, to zawsze należy pamiętać, że jesteśmy wśród życzliwych nam osób, które chętnie pomogą. Pandemiczna izolacja na nowo uwypukliła zalety szkolnego życia, między innymi takie jak: możliwość poznawania ludzi i zawieranie przyjaźni, uczenie się od innych, zdrowa rywalizacja motywująca do zdobywania wiedzy. Dlatego bez fałszywej nuty intonujemy: WITAJ SZKOŁO!