Niezwykła podróż w molekularium…

W dniu 22 lutego w naszej szkole odbyła się projekcja edukacyjna w technologii 360°. To połączenie rozrywki z interesującą formą nauki i dydaktyki. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule w kształcie kuli, gdzie w formie filmu tłumaczone były zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii w formie dostosowanej do danej grupy wiekowej. W pokazach uczestniczyli uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli film pt.“Krecik odkrywa świat”. Główny bohater marzył by zostać odkrywcą i zobaczyć cały wszechświat. Animacja pokazywała jaki wpływ na nasza planetę ma Słońce i Księżyc, jak oświetlają naszą planetę i jak się zmieniają w ciągu doby. Była to niezwykła podróż, dzięki której dzieci poznały otaczający nas świat i życie na Ziemi.

Młodzież uczestniczyła w projekcji filmu pt.“Habitat-nasz złożony świat”, gdzie przedstawione zostały zależności panujące w ekosystemach.

Oglądaniu projekcji towarzyszyły niezwykłe emocje… seans odbywał się w okrągłym i ciemnym namiocie, a wyświetlany obraz znajdował się tuż nad głowami uczniów. Widzowie, leżąc na materacach podziwiali zmieniające się obrazy, przeżywając przy tym prawdziwe chwile relaksu!