NASZ DAR SERCA W DNIU URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

18 maja jest dniem urodzin świętego Jana Pawła II. Gdyby jeszcze żył tu na ziemi, obchodziłby dzisiaj 102 urodziny. Od 2 kwietnia 2005 roku nasz ukochany papież spogląda na nas z domu Ojca i dla uczniów jest postacią historyczną. Historyczną, ale dzięki wspomnieniom rodziców, dziadków i lekcjom w szkole, bardzo bliską i ważną. Dlatego uczciliśmy rocznicę urodzin Karola Wojtyły w sposób, z którego byłby najbardziej uradowany. Szkolne Koło Caritas przeprowadziło kiermasz słodkości. Zebrane środki zostaną przekazane siostrze Jolancie i księdzu Józefowi z Wysp Zielonego Przylądka. Ksiądz Józef wybudował świetlicę środowiskową dla dzieci zagrożonych deprawacją i wykorzystaniem. Jego wielkim marzeniem, które zdradził nam podczas wizyty w naszej szkole, jest zakupienie instrumentów muzycznych. Afrykańczycy są bowiem bardzo muzykalni. Cieszymy się, że możemy ofiarować nasz dar serca dla koleżanek i kolegów z Afryki jako prezent urodzinowy świętego Jana Pawła II.