Na zdrowie!

Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.

W tym roku – w czasie pandemii, zanieczyszczonej planety oraz  nasilających się chorób cywilizacyjnych, należy skupić naszą uwagę na działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu.

Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat są uświadamiani, jak ważne dla każdego z nas jest zdrowie i jak należy o nie dbać.

To dlatego na szkolnym korytarzu zawieszono liczne listy gończe drobnoustrojów chorobotwórczych…

…wszystko po to, aby po długich miesiącach przymusowej rozłąki z koleżankami i kolegami, móc „złapać” zjadliwego wirusa i bez zagrożenia wrócić do szkolnych ławek😊.

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy nasi wychowankowie, uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach dotyczących profilaktyki zdrowia. Zostali oni poinformowani o szkodliwości stosowania środków psychoaktywnych, o potrzebie higieny, aktywności fizycznej czy innych zagadnieniach wynikających z założeń profilaktyki.

Młodzież realizowała program dotyczący profilaktyki nowotworowej „ Znamię! Znam je?” Zachęcamy wszystkich do obejrzenia poniższego  filmu nawiązującego do omawianych zagadnień.

Najważniejsza jest świadomość i kontrola- pamiętajmy!

Jest nam niezmiernie miło, że uczniowie tak chętnie angażują się w różnorodne działania i akcje realizowane przez naszą placówkę.

Wierzymy, że ich aktywna postawa zaowocuje w kolejnych latach ich życia, dając szansę na ZDROWIE!