Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

“Nadzieja – to czas bez pożegnań” ks. Jan Twardowski

Jak co roku  wyczuwalna już w powietrzu, zapachu i kolorach jesień zgromadziła w  bibliotece  Szkoły Podstawowej w Kobylu miłośników poezji księdza Jana Twardowskiego na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, obchodzonym w ramach Dnia Patrona.  Tematem przewodnim była nadzieja, jako czas czekania na spełnienie obietnic, na miłość. przyjaźń, serdeczność, radość…

Ks. Jan często podkreślał: „Zawsze starałem się budzić i podtrzymywać nadzieję. W świecie niewiary próbuję mówić o wierze, w świecie bez nadziei – o nadziei, w świecie bez miłości– o miłości. W swojej poezji chciałbym przekazywać nadzieję”. Wierzył w to, że nadzieja pozwala nam patrzeć dalej. Zapewne cieszyłby się, widząc młodych ludzi recytujących jego wiersze i  umiejących patrzeć dalej i głębiej…Przyjechali do nas ze Starego Wiśnicza, Nowego Wiśnicza, Królówki, Muchówki i Chronowa.

Jury w składzie: Bernadetta Błoniarz z MOK-u w Nowym Wiśniczu, Bernadetta Macheta z Publicznej Biblioteki w Bochni oraz Joanna Grandys z Opery Krakowskiej nie miało łatwego zadania, ponieważ poziom był bardzo wysoki.

Spośród trzydziestu recytatorów wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach

Uczniowie kl. IV-VIII

I miejsce Jagoda Dybaś – uczennica kl. 5 z Nowego Wiśnicza.

II miejsce Weronika Krzyżak – uczennica kl. 4 z Muchówki.

III miejsce – Julia Zgłobicka – uczennica kl. 5 z Nowego Wiśnicza.

Wyróżnienia :

Lena Golemiec – uczennica kl. 4 z Muchówki.

Laura Brocławik – uczennica kl. 5 ze Starego Wiśnicza.

Uczniowie kl. VII- VIII

I miejsce Julia Mroczek – uczennica kl. 7 ze Starego Wiśnicza.

II miejsce Magdalena Babraj – uczennica kl. 8 z Królówki.

III miejsce – Emilia Tworzydło  – uczennica kl. 7 z Muchówki.

Wyróżnienia :

Gabriela Gabryś- uczennica kl. 8 z Kobyla.

Adam Mucha – uczeń kl. 8 z Kobyla.

Na końcu spotkania pani Joanna Grandys udzieliła kilku cennych rad recytującym, pochwaliła ich zaangażowanie, wrażliwość i talent.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu, którzy stworzyli niepowtarzalny klimat jesiennej zadumy nad tym, co w życiu ważne.

Zapraszamy za rok.