Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

To właśnie bajkowi bohaterowie często stają się „przyjaciółmi” dzieci i od lat towarzyszą już kolejnym pokoleniom.

Polskie i zagraniczne bajki są znane i kochane zarówno przez najmłodszych jak  i … (nie bójmy się powiedzieć) często przez dorosłych widzów.

Bajkowe postacie występują nie tylko w filmach animowanych, ale także na kartach książek i książeczek dla dzieci. Mogą być zatem blisko każdego z nas wszędzie i o każdej porze.

8 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z naszego przedszkola również miały możliwość wcielenia się w wybraną przez siebie bajkową postać. Radosny nastrój udzielił się wszystkim dzięki niezwykłym strojom, zabawie przy muzyce i bajkowej uczcie, przygotowanej z pomocą  rodziców.

Tego dnia nie mogło też zabraknąć prawdziwej bajki…

Wszystkie dzieci (a może postacie z bajek) udały się do szkolnej biblioteki na Teatr Kamishibai. Tam przedszkolaki wysłuchały i zobaczyły „Bajkę o Wiśle”, którą osobiście zaprezentowała pani Dyrektor Agnieszka Wąsik.