“Lingua et musica”- Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

15 kwietnia 2024 roku odbyła się XX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica”. Jak co roku organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu oraz Miejski Ośrodek Kultury. Konkurs kierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie z 16 szkół powiatu bocheńskiego. Nie zabrakło również reprezentantów naszej społeczności, którzy spróbowali swoich sił jako zespół w składzie: Julita Sikora, Weronika Tobiasz, Milena Erhardt- Ratowska oraz Katarzyna Pytka. Wydarzenie było nie tylko okazją doskonalenia umiejętności językowych i prezentacji dorobku artystycznego ale przede wszystkim doskonałą zabawą.