Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Realizacja tego projektu obejmowała zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych (m. in. drukarki 3D, kamery,mikroskopów itp.)

Zgromadzony sprzęt jest wykorzystywany nie tylko podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, w tym rozwijających umiejętności i naukowe zainteresowania uczniów.

Poprzez obserwacje i eksperymentowanie dzieci dążą do poznania właściwości rzeczy lub do zrozumienia sensu zjawiska. Eksperymenty dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Stąd wykorzystywane podczas realizacji zajęć pomoce rozbudzają ich wyobraźnię oraz zachęcają do nauki poprzez zabawę.