III etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zwycięstwo Angeliki!

W dniu 10 marca 2023r. w Tarnowie odbył się już III etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. To ogólnopolski konkurs organizowany i dedykowany uczniom ze szkół gmin leżących na terenie parków krajobrazowych, a jego głównym celem jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski.

W etapie parkowym rywalizowało ze sobą aż 10 szkół z terenów 3 parków krajobrazowych:

Wiśnicko-Lipnickiego, Pasma Brzanki oraz Ciężkowicko-Rożnowskiego.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Karolina Czapla

Katarzyna Pulchny

oraz Angelika Sikora.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięstwo indywidualne w etapie parkowym, uzyskując maksymalną liczbę punktów, a tym samym I miejsce  uzyskała Angelika Sikora!

Walka zespołowa była bardzo zacięta, a o wynikach naszej drużyny zadecydowała dogrywka.

I tutaj niestety dał o sobie znać paraliżujący stres (zwłaszcza naszej liderki Angeliki…), który sprawił spustoszenie w głowach uczestniczek i uniemożliwił ostateczne zwycięstwo…

Nie mniej jednak poziom przygotowania naszych zawodniczek był imponujący! Oprócz nagród rzeczowych dziewczęta zdobyły przede wszystkim ogromną wiedzę na temat parków, a także trudną umiejętność rozpoznawania rodzimych gatunków ptaków.

Potrafiły  zaskoczyć swoją wiedzą nawet współpasażerów naszej podróży do Tarnowa😊!

Bardzo się cieszymy sukcesem dziewcząt! Ogromne gratulacje!

III etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zwycięstwo Angeliki!