13.12.2007r. – multimedi@lna szkoła

Dziś nasza cała grupa zapisana na projekt dotyczący Fryderyka Szopena, pojechała do szkoły muzycznej im.  prof. Jerzego Żurawlewa  w Bochni. Było bardzo fajnie. 
          O godzinie jedenastej wysłuchaliśmy „ Małego Koncertu Muzyki Polskiej”, byliśmy zaskoczeni, że takie małe dzieci potrafią tak dobrze grać ;). Szczególnie podobał się nam „Polonez g-moll”, w wykonaniu Patryka Frąca oraz „Cantabile”, którego zagrała Kinga Kramarz. Oczywiście kompozytorem tych dwóch utworów był sam Szopen. Uznanie dla Patrycji Gomuły, która uczy się w tej szkole pierwszy rok, a doskonale zmierzyła się ze swoimi utworami. Pani przewodnik zaprowadziła nas jeszcze do sali, gdzie akurat odbywała się lekcja gry na gitarze, wiec mieliśmy okazje usłyszeć paru akordów, obejrzeliśmy tez salę baletową oraz też inną,  z takimi instrumentami jak: perkusja, cymbały. 
            Dzięki tej nie za długiej  wycieczce, wiele dowiedzieliśmy się o instrumentach, o których wcześniej nie słyszeliśmy poznaliśmy także utwory Szopena i dużo ciekawych faktów z jego życia.